Broušení bruslíNabízíme Vám přesné broušení všech typů ledních bruslí a kompletní odborný servis. Opravy provádíme na profesionálním stroji a kvalita práce je garantována proškoleným mechanikem. Snažíme se Vám nabízet špičkový servis se zárukou kvality za přijatelnou cenu.


Ceník:

Broušení                                                                 100,- Kč ( pár )
Broušení nové, nebo poškozené brusle                  120,- Kč ( pár )
Profi broušení včetně finálního leštění voskem      149,- Kč ( pár )

Nabídku doplňuje také prodej ledních bruslí a náhradních dílů.

Dámské, pánské a dětské brusle, voskované tkaničky, chrániče nožů...atd..

Broušení provádíme v zimním období ( listopad - březen)
Mimo tuto dobu pouze po předchozí domluvě.

Kdy je čas na broušení bruslí:

- Nové brusle : každé nové brusle je nutné před prvním použitím nabrousit. Nové brusle nemají žádný žlábek a proto je velmi nebezpečné s nimi bez broušení jít na led. Nové brusle zakoupeny u nás brousíme zdarma.

- Porušená hrana : pokud objevíte na hranách brusle dírku, nebo hlubší škrábance, je nejvyšší čas brusle nabrousit.

- Rezavějící nůž : pokud se na vašem noži začne objevovat rez, je dobré brusli přebrousit.

- Běžné opotřebení při bruslení


Profi broušení bruslí: doporučujeme zkušeným hokejstům a bruslařům. Speciální vosk určený k zvýraznění ostří bruslí. Vosk se nanáší na nůž brusle během broušení a to před posledním tahem po brusném kotouči. Nůž brusle je dokonalé ostrý a hladký.


,, Žlábek ,, to je prázdný prostor mezi jednou a druhou hranou brusle. Žlábek brusle je broušen dle požadavků zákazníka. Se zvyšujícím se číslem žlábku, je jeho hloubka menší ( mělká ), což preferují zejména bruslaři, kteří chtějí být více pohyblivými a často mění směr jízdy. Větší rychlost - lepší skluz.

Oproti mělkému žlábku je hluboký žlábek vhodný pro silové bruslaře, kteří se potřebují zapřít do ledu. Agresivní jízda - nižší rychlost.