úterý 3. prosince 2019

Jak zazimovat baterii na elektrokole

Opět se nám hlásí blížící se zima a cyklistická sezóna je u konce. Pokud jste už dojezdili a chystáte se zazimovat vaše elektrokola, dejte pozor na správné uskladnění baterie.

Elektrokolu mráz nějak zvlášť nevadí. Můžeme nechat uskladněné v chladné garáži s vyjmutou baterii. Samostatnou baterii však není vhodné dlouhodobě skladovat v chladném prostředí při teplotách pod bodem mrazu. A to i přesto, že je navržena tak, aby fungovala i při nižších teplotách. Mráz totiž výrazně snižuje její kapacitu. Baterii je vhodné uskladnit v suchém prostředí, při teplotě 15-20 stupňů celsia.

Baterie pro bezpečné uskladnění, necháme nabité na přibližně 60-70% své kapacity. Pokud se totiž baterie zcela vybije nebo dojde k úplnému nabití na 100% během jejího skladování, hrozí nebezpečí poškození vnitřních částí článků baterie. Jednou měsíčně pak doporučujeme zkontrolovat stav baterie a při nízké kapacitě opět dobít na hodnotu 60%.

Před prvním nabitím na plnou hodnotu, po uplynutí zimních měsíců, necháme baterii několik hodin temperovat v plusových teplotách, pakliže byla skladována při nižších teplotách.

Elektrokola / Frýdlant nad Ostravicí / Cyklokulhánek