Elektrokola Moustache

Co chystá  Moustache na sezónu 2020??

Sezóna 9 

... překročit hranice, posouvat hranice, představovat si a uvědomovat si nemožné je to, co se celý tým Moustache snažil dělat od začátku, a tato nová sezóna to opět potvrzuje.Opustit starou platformu rámu, opustit veškeré plánové limity..

Tyto slova, tak často používané doslova i obrazně, představují celou historii Moustache!

Rám, na který je soustředěna veškerá naše pozornost, toto klíčové spojení mezi všemi komponenty; jako omáčka dobrého jídla, je to rám kola, kdo vytváří emoce a někdy i magii!

Chceme být důslední ve všech detailech. To nás nutí žonglovat s milimetry, stupni, z nichž každý je velmi důležitý.

Vývoj nového rámu vyžaduje obrovský závazek. Tento rok jsme vyvinuli 10 nových modelů!

Velmi náročná práce, která začala před 2 lety.

Koncept 1 


Všechno začíná nápadem, touhou, kresbou a právě v této chvíli se snažíme opustit dosavadní rám, přemýšlet o nových použitích, která umožňuje aktuální elektrifikace kol.Jaký lepší příklad než Dimanche 28, naše nové silniční kolo. Když jsme začali s Moustache před 7 lety, už jsme byli mimo konkurenci a někdy nás považovali za neúspěšné, když jsme chtěli všechny kategorie kol aby se staly elektrickými ….. ale jsme tam!

U tohoto nového modelu jsme nedělali nic jako ostatní. Stále jsme vytvořili vlastní recepty na základě našich zkušeností a km nashromážděných celým týmem! V čele s Julienem Absolonem.Chtěli jsme kolo bez omezení, schopné spojit kilometry, horské průsmyky, kolo stejně dynamické jako tradiční silniční kolo. Kolo, které dokáže bez obtíží a bez hluku projet více než 25 km. Spolehlivý a efektivní produkt v čase. Pro nás nebylo pochyb o použití mikromotoru a mini baterie k uspokojení jediných argumentů diskrétnosti a hmotnosti ... tak relativní jako u elektrického kola. Ano, těch několik kilo navíc ve statice, jsou ty, které Vás pomohou posunout se vpřed a cítit se tak lehce a silně!

Dostaňte se ven , to vám umožní každý ze 65 modelů v řadě Moustache. To je potěšení, že se dokážu bez aut pohybovat ve městě, pronásledovat kilometry jízdy samostatně, s přáteli nebo rodinou, po silnici nebo po lesních cestách. Jaké potěšení jezdit nahoru a dolů nebo se dokonce zapojit do nových formátů elektrických závodů a vrátit se domů s dresem šampiona Francie na bedrech.

Takže i vy, přepněte na elektřinu a vyjeďte ven !


Chtěli bychom Vám představit elektrokola Moustache jsme výhradní prodejci této značky pro Moravu a Slezsko.

Moustache = KnírKaždý knír je jedinečný, každy knír je rozpoznatelný, každý knír má silnou identitu, tak jako naše kola!

Bolest a potěšení… tak odlišné pocity, a přitom si jsou tak blízké. Atleti dobře vědí, že k sobě patří: muka obrovského úsilí, radost z vyhrávání, vzrušení z dosažení cíle.
Tyto emoce zažíváme v každodenním životě všichni. Při práci na šílených projektech mnohdy trpíme, protože nic není zadarmo. Pokud však přes všechny nástrahy uspějeme, pokud se naše bláznivé nápady stanou realitou, pak se nám všem dostane neskutečných pocitů štěstí!

Pod značkou Moustache se skrývá mnoho neuvěřitelných projektů. Za pět let fungování naši společnosti jsme zažili mnoho intenzivních emocí. Novinka v podobě horských elektrokol Moustache je toho zářným příkladem! Když jsme se rozhodli osadit kola baterií, která pro tento účel nebyla vyvinuta, museli jsme překonat plno překážek.
Ať už se jedná o překážky v našich hlavách nebo o technické problémy, vždy musíme bojovat a všechny potíže vyřešit, což se nám zatím vždy povedlo.
Jeden příklad za všechny: diagonální trubka rámu. Neexistoval žádný stroj, který by zvládl hydroforming (tváření vnitřním přetlakem emulze voda-olej) trubky, v které je umístěna baterie. Museli jsme šetřit každý milimetr, hledat prostor tam, kde nebyl a pečlivě zvažovat každý úhel. Museli jsme upravit výrobní stroje, zvýšit tlaky … výsledek ale předčil veškerá očekávání.

Po konstrukční práci přišlo testování, kompletování kola, nové tlumiče, nová geometrie, nové pneumatiky a všechno začalo zapadat do sebe. Slovy nelze popsat, jaké byly naše pocity při prvních projížďkách! Díky těmto emocím můžeme makat každý den tvrději a tvrději. Jediná věc, na které nám nyní záleží je, abyste i vy při jízdě na našich kolech zažívali ty stejné emoce. Doufáme, že z jízdy pocítíte tu námahu a práci, která byla odvedena na každém detailu. Právě detaily jsou to, co vytváří naši značku Moustache. Děkujeme celému našemu týmu, partnerům a samozřejmě také zákazníkům!Moustache?

Historie elektrokol Moustache sahá překvapivě pouze do roku 2010, kdy se zakladatelé Manu a Greg rozhodli vyrobit prvotřídní elektrokolo, které by se vymykalo průměru a své představy postavili na vytříbeném designu, letitých zkušenostech s navrhováním "Hi-End" sportovních MTB kol a nejlepších dostupných technologiích středových pohonů BOSCH.

Výsledkem je v tomto odvětví jedna z nejrychleji rostoucích firem současnosti, která se může, jako jedna opravdu z mála, pochlubit kompletní výrobou ELEKTROKOL přímo v Evropě - konkrétně ve FRANCII.

SEZÓNA 2018/19 nabízí kompletní modelovou řadu opravdu špičkových do detailu propracovaných kol pro všechny typy cyklistiky a splní požadavky těch nejnáročnějších uživatelů v horských i městských podmínkách.

Elektrokola jsou osazeny špičkovými německými motory značky Bosch, které společně s vysokokapacitní baterií a odladěností kola dokáží nabídnout jezdci dojezd až 180 km a maximální spolehlivost, což běžné "hobby" elektrokolo nikdy nedosáhne.

Kola Moustache jsou navržena pro zkutečný prožitek s jízdy a dojedete s nimi na místa a horské výhledy, kam byste se s běžným kolem těžko odhodlávali…

My, ve firmě Moustache věříme, že elektrokola jsou neuvěřitelnou příležitostí pro další rozvoj cyklistiky. Z našeho pohledu se jedná o skvělou alternativu k automobilové dopravě. Kvalitní elektrokolo Vám přinese plno radosti, ať už se pohybujete v městském prostředí, na nedělní vyjížďce krajinou nebo právě zažíváte intenzivní trénink.

Máme konkrétní vizi a víme, jak má elektrokolo vypadat. Má být jiné, moderní, inovativní a kvalitní. Centrem našich myšlenek a celého vývojového procesu je však jezdec a jeho pohodlí. Toužíme po kolech, která budou unikátní a budou kombinovat design, komfort a jednoduchost ovládání.


Firma

Moustache sídlí v regionu Les Vosges ve Francii, což je místo našich vzpomínek na dětství, našich rodin i našich hodnot. Pevně věříme, že síla této firmy tkví především v našich zaměstnancích. Začínali jsme jako dva blázni do kol – Manu (vývoj) a Greg (prodej) – nyní máme přes 38 zaměstnanců pracujících na vývoji a výrobě našich kol.


Od začátku elektrokolo
Moustache je značkou, která se zabývá jen a pouze elektrokoly a ta jsou u nich už od začátku navrhována tak, že kromě síly jezdce bude na rám i prvky pohonu působit i výkonný elektromotor. Právě proto je jízda na kolech Moustache tak příjemná a zvláště ve vysokých rychlostech bezpečná. Je to dáno především použitím vlastních hydroformingových trubek a speciálně navržených profilů, které zaručují extrémní tuhost celého rámu i pod velkým zatížením. Stejně tak i výběr komponent je přísně podřízen vizi elektrokola a podmínkám, ve kterých bude používáno. Jako celek jsou pak Moustache naprosto jedinečné.Technologie

To co dělá naše kola výjímečné.
Řídítka:
Ach áno….ta famózní řídítka Moustache….tam, kde to všechno začalo! Vyvinuty byly našimi předchůdci a my je trochu inovovali a dali jim nový unikátní dizajn. Ten měl jasnou funkci. Poskytnout přirozenou pozici jezdci a vylepšit tak jeho pohodlí za jízdy.

Museli jsme vyvinout celkem 4 různé varianty, které se lišily jen malými změnami v úhlech, než jsme narazili na tu správnou kombinaci a jejich bezchybný tvar.
Stejně tak jako naše rámy, i Moustache řídítka jsou vyrobena z hliníkové slitiny 6061 a také jsou upravovány stejnými tepelnými procesy pro jejich maximální odolnost. Je však třeba vás upozornit. Jednou zkusíte a už nikdy nebudete chtít nic jiného!


Blatníky:
V Moustachi nikdy neměli rádi blatníky. Pokaždé jsou tak nějak nakřivo, skoro vždycky se hýbou, a zaručeně zničí vzhled každého kola. A proto se rozhodli, že začnou úplně na začátku a vyvinuli své vlastní blatníky!

Speciální a exkluzivní blatníky Moustache jsou vlastně profilovanou trubkou a tedy jsou velmi pevné a zároveň lehounké. A přesně odpovídají tvaru a linii kola, takže i vaše oko bude potěšeno. Dalšími přednostmi je možnost vést kabely uvnitř blatníků a také využít je jako nosný prvek například pro přední vzpěru. Blatníky jsou dostupné ve dvou šířkách a dvou velikostech pro elektrokola Samedi 28 a Lundi 26. Blatník se může jevit jako úplná ptákovina, ale jak vidíte, může za ním stát i solidní vývoj a poměrně složitá technologie. Ale v Moustachi jsou přesvědčeni, že i vy si s nimi budete myslet, že ta práce stála za to.


Městské ebiky:

Normálně by bylo v zásadě nemožné, navrhnout a vyrobit otevřený, nebo chcete-li dámský, rám stejně pevný jako klasický uzavřený s horní rámovou trubkou. A přesto, my jsme to dokázali! Vyvinuli jsme exkluzivní technologii pro rám elektrokola Moustache Lundi 26. Spodní rámová trubka má uvnitř tři komory, což je vlastně ekvivalent ke třem trubkám spojeným dohromady. Takže zatímco má rám vynikající tuhost v krutu, stále poskytuje jistou horizontální flexibilitu, která absorbuje vibrace. Tuhost rámu je velmi důležitá pro vaši bezpečnost. Právě tuhost je hlavním předpokladem, aby se kolo nerozvlnilo ve velkých rychlostech, když pustíte řídítka, nebo když začnete šlapat. Tři komory v hlavní rámové trubce také znamenají, že vedení bovdenů a elektrických kabelů je možné uvnitř rámu bez snížení jeho tuhosti.

Pro Lundi 26 se nám navíc podařilo vyvinout speciální geometrii tak, že na něm mohou pohodlně jezdit jezdci od 158 do zhruba 190 cm. Raději než mít sedlovou trubku téměř v rovině se středovým složením, je ta raději více položena směrem dozadu, takže se vzdálenost od řídítek zvětšuje spolu s rostoucí výškou sedla.

Take úhel hlavové trubky a závlek předního kola byl navržen tak, aby zaručoval optimální řízení v nízkých rychlostech a zároveň se zvyšovala stabilita kola tak, jak rychlost stoupá.

A poslední věc. Integrovali jsme přední světlo přímo do hlavové trubky tak, aby jste byli perfektně vidět, abyste měli jasnou cestu před sebou i v noci a také, aby vaše kolo vypadalo prostě božsky!


E-bike full:

U tohoto modelu je tolik zajímavých detailů, že shrnout je do pár řádků je nemožné… Za prvé: koncept různých velikostí kol 27,5”/29” vylepšuje chování kola a překonávání překážek.
Za druhé: zadní 27,5” kolo, pohyblivá zadní stavba, super-krátká spodní vidlice, to vše přináší skvělou efektivitu a radost z jízdy. Technologie Virtual Pivot Point eliminuje ztrátu energie nežádoucím pružením zadní stavby, přičemž se nesnižuje funkce odpružení při překonávání nerovností. Tlumič je umístěn co nejníže, aby byl ochráněn od kamenů a nečistot. Toto umístění je v hodné také z hlediska rozložení těžiště.

Napínák řetězu:
Máme náš vlastní systém pro vedení řetězu a zamezení jeho spadnutí.Ten se skládá z příruby a dvou prstů, jeden je nylonový a druhý z nerezové oceli pro lepší tuhost, přesnost a co nejpomalejší opotřebení.Hidden Power integration
( Plně integrovaná baterie v rámu )

Pro tento bláznivý projekt, bylo výzvou nejen integrovat baterii, ale také minimalizovat celkový objem. Museli jsme optimalizovat každý úhel, hranu a milimetr. Technologii hydroformingu jsme dotáhli do dokonalosti a vytvořili jsme kolo s dynamickým vzhledem. Také jsme museli překročit limity hydroformačních technik. Klíčovým bodem pro nás bylo vyrobit kolo, které bude vypadat dynamicky ale zároveň elegantně. Takový by měl být i pocit z jízdy na něm.
INTERCHANGEABILITY, DOSTUPNOST, KOMPATIBILITA

Klíčem k našemu již úspěšnému konceptu Hidden Power je použití standardní baterie Bosch, kterou lze snadno vyměnit s různými značky elektrokol s pohonem Bosch. 

SNADNÉ POUŽITÍ

Baterie má praktickou rukojeť, snadno se instaluje, snadno vytáhne z rámu, snadno se nosí.


Baterie je integrována uvnitř, je chráněna před vnějšími agresemi a blátem díky snadno vyjímatelnému krytu. Je chráněna před nárazy uvnitř vyztužené hliníkové trubky.
Konstrukce rámu, zejména dolní trubka, poskytuje velké tuhost a pevnost rámu. Je to díky okrajům trubky, stejně jako optimálnímu řezání, co nejvíce sníženému, abychom mohli dosáhnout co největší tuhost rámové trubky.Vlastní kliky MOUSTACHE

Čím více jezdíte eMTB, tím více vylepšujete své dovednosti, tím rychleji jedete, tím těžší a náročnější traily jezdíte! Standardní kliky již nejsou dostatečně tuhé ... Tak jsme se rozhodli vytvořit vlastní modely! Jsou kované a posíleny, aby se neohýbaly od síly nejvíce nadšených jezdců nebo z vaší technické jízdy a velkých skoků!Bosch

Se značkou BOSCH, která je našim dlouhodobým partnerem, sdílíme stejné hodnoty kvality, služeb i zážitku z jízdy. Věříme, že pohonné jednotky BOSCH jsou tím nejlepším na trhu s elektrokoly. Z tohoto důvodu u našich kol Moustache používáme výhradně tento systém.